Obec Chvalatice
ObecChvalatice
Obec Chvalatice

Chvalatice se nachází v nadmořské výšce 450 m.n.m.,obklopena lesy a vrchy,8 km severozápadně od Vranova nad Dyjí na výšině nad řekou Dyjí,která pod obcí protéká hlubokým lesním údolím.Obec najdete 35 km od Znojma,ve směru Znojmo-Bítov. Autorem fotografie v patičce webu je Zdeněk Vošický.

Prevence kriminality - nákupy na internetu

Při nakupování na internetu buďte opatrní a dodržujte nezbytná preventivní opatření

Pozor na nákupy na internetu

Nakupování na internetu se stalo v posledním roce velkým hitem a mnoho domácností začalo ve větší míře tuto formu nakupování využívat. S tímto trendem vzrostla bohužel i aktivita osob, které mají nekalé úmysly a snaží se tohoto zájmu zneužít.

Nakupování na e-shopech:

Zloději a podvodníci své podvody neustále zdokonalují a je stále obtížnější podvodný e-shop na první pohled rozeznat. Také reklama či odkazy na tyto obchody se mimo běžné prostředí internetu objevují stále častěji i na sociálních sítích.

Varovné signály, při kterých by měl být zájemce o koupi obezřetný:

•            Příliš nízká cena zboží.
•           Možnost platby na dobírku či osobního převzetí s vysokým zpoplatněním oproti jiným způsobům doručení.
•            Možnost platby ve virtuální měně.
•            Podezřelé sídlo firmy nebo místo osobního vyzvednutí.
•            Nedávno založená doména e-shopu.
•            Minimální počet recenzí.
•            Absence reálných kontaktů.
•            Nefunkční či neodborná zákaznická linka.
•            Stylistické a gramatické chyby na stránkách.
•             Název e-shopu neodpovídá nabídce zboží.

Nejdůležitější pravidla:

•            Nenechat se zlákat podezřele nízkou cenou.
•            Nakupovat jen u osvědčených prodejců.
•             Stanovit si limit pro platby přes bankovnictví či karetní transakce, užívat 3D secure,  být opatrný při provádění plateb na zahraničních webech  (možnost zneužití údajů o platební kartě). Ideálně pro platby přes internet používat zvláštní účet.

Při nákupech na internetu buďte opatrní a dodržujte nezbytná preventivní opatření.

Datum vložení: 8. 12. 2021 7:33
Datum poslední aktualizace: 8. 12. 2021 7:37